Tajski masaż stóp

Masaż stóp to połączenie refleksologii i ajurvedy. Wywodzi się z medycyny dalekowschodniej i był już znany w starożytności. Malowidła znalezione w starożytnych grobowcach przedstawiają terapeutów uciskających stopy i dłonie swoich pacjentów.

Dzisiejszą refleksologię znamy dzięki Eunice Ingham, która w latach trzydziestych dwudziestego wieku rozpowszechniła tę metodę.

Według refleksologów na podeszwach znajdują się punkty (receptory), które połączone są z poszczególnymi organami. Podczas masażu stóp, poprzez uciskanie tych właśnie miejsc możemy dotrzeć do źródeł choroby i zlikwidować je.
Refleksologiczny masaż stóp może być stosowany w każdym wieku. Wiele korzyści przynosi ludziom starszym, zwłaszcza cierpiącym na artretyzm lub bóle reumatyczne. Jest doskonałą terapią dla ludzi młodych, którzy cierpią na stres i depresje.

Masaż stóp jest wspaniałym sposobem na odpoczynek i zrelaksowanie się po stresującym dniu oraz na zmniejszenie napięcia emocjonalnego. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie „ciężkich nóg”, łagodzi napięcia mięśniowe, uspokaja i odpręża. Wpływa również na procesy trawienne, system hormonalny, gruczoły limfatyczne i centralny system nerwowy. Zapewnia rozluźnienie, likwiduje.

Cena masażu: 30 min – 70 zł | 60 min – 100 zł

Kontakt

Thai & Bali Home

Al. Roździeńskiego 88a 40-203 Katowice

Telefon

+48 780-079-440

E-mail

kontakt@studio-avalon.pl

Formularz kontaktowy